Darujte 2%
Kontakt
Telefón: +421 / 2 / 5441 7498
Mobil: +421 915 732 761
Sídlo:
Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku
Palisády 46
811 06 Bratislava

Poštová adresa:
Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku
P. O. BOX 82
814 99 Bratislava
E-Mail: diakonia@diakonia.sk
Kontakty »

Potravinová zbierka má aj s prispením dobrovoľníkov Evanjelickej diakonie potešujúce výsledky

Obrázok k správe

„A Boh má moc vo všetkom rozhojniť pri vás svoju milosť, aby ste vo všetkom mali vždy dostatok všetkého (pre seba), aj nadbytok pre každý dobrý skutok.“

2. Kor. 9,8

Počas desiateho ročníka zimnej potravinovej zbierky sa vďaka spoločnosti TESCO a nasadeniu koordinátorov a dobrovoľníkov z radov charitatívnych organizácií v obchodoch TESCO celkovo vyzbieralo 80 ton potravín a drogérie v hodnote 200.000 eur.

Koordinátori a dobrovoľníci vo farbách Evanjelickej diakonie, z radov Stredísk evanjelickej diakonie, cirkevných zborov ECAV, evanjelických aj miestnych škôl v Bratislave, Košeci, Kšinnej, Chmeľove, Myjave, Senici, Brezovej pod Bradlom, Komárne, Košiciach, Bardejove, Starej Turej, Pliešovciach a Banskej Štiavnici odovzdali osamelým seniorom, sociálne slabším rodinám, jednotlivcom a na Východnom Slovensku vyčleneným marginalizovaným skupinám 11.117 kg trvanlivých potravín a drogérie v hodnote 26.467 eur . Počas online zbierky sa podarilo vyzbierať ďalších 751 balíčkov pomoci v hodnote 6.856 eur. Na základe toho sa nám TESCO rozhodlo darovať ďalšie potraviny v hodnote 567,69 eur, ktoré poputujú do komunitného centra v Martine, kde je v spolupráci s Biblickou školou poskytovaná pomoc odídencom z Ukrajiny.

Spoločnosť TESCO sa tento rok rozhodla darovať navyše 20% z vyzbieranej sumy, čo predstavuje ďalších 5.293,49 eur, táto čiastka bola rozdelená a zaslaná do Stredísk evanjelickej diakonie a cirkevných zborov ECAV, ktoré boli aktívne v zbierke zapojené.

Ďakujeme Pánu Bohu, že nám dáva príležitosti pomôcť druhým a ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste venovali svoj voľný čas a nemalé úsilie v „teréne“ i všetkým Vám, ktorí ste zakúpili tovar, či balíček a venovali ho tým, ktorí trpia nedostatkom.