Darujte 2%

Kontakt
Telefón: +421 / 2 / 5441 7498
Mobil: +421 915 732 761
Sídlo:
Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku
Palisády 46
811 06 Bratislava

Poštová adresa:
Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku
P. O. BOX 82
814 99 Bratislava
E-Mail: diakonia@diakonia.sk
Kontakty »

Evanjelická diakonia opäť súčasťou Potravinovej zbierky na Slovensku

Obrázok k správe 03.12.2019
Spoločnosť Tesco zrealizovala už siedmy ročník najväčšej Potravinovej zbierky na Slovensku. Zapojiť sa mohli zákazníci v 120 obchodoch Tesca vo všetkých regiónoch od štvrtka 21. novembra 2019 až do soboty 23. novembra 2019. Tento rok sa podarilo opäť prelomiť rekord. Celkovo zákazníci Tesco darovali viac ako 171 ton trvanlivých potravín a drogérie v celkovej hodnote 260-tisíc eur. Tesco podporí všetky zapojené charity aj finančným príspevkom vo výške 20% hodnoty všetkých vyzbieraných produktov.

Potravinovú zbierku spoluorganizuje Tesco s Potravinovou bankou Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Depaul Slovensko, Evanjelickou diakoniou ECAV na Slovensku a OZ Vagus.

Evanjelická diakonia ECAV tento rok opäť pomáhala prostredníctvom cirkevných zborov ECAV Banská Štiavnica, Bardejov, Brezová pod Bradlom, Košice, Kráľovský Chlmec, Myjava, Pliešovce, Senica, Stará Turá, Sládkovičovo, ako aj stredísk Evanjelickej diakonie Bratislava, Horná Mičiná – DEBORA útulok pre matky s deťmi, Chmeľov, Komárno, Košeca, Kšinná, Skalica, Vranov nad Topľou. Do pomoci sa zapojilo aj zariadenie pre seniorov v Gabčíkove.

Naše poďakovanie patrí všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí sa podelili so svojimi finančnými prostriedkami a do nákupných vozíkov pridali tovar, ktorí poslúži jednotlivcom i rodinám.

Pracovníci, spolupracovníci, dobrovoľníci stredísk Evanjelickej diakonie a cirkevných evanjelických a.v. zborov pomáhali v predajniach TESCO zbierať trvanlivé potraviny, drogériový tovar, prostriedky osobnej hygieny. Vyzbieraná pomoc je určená pre deti, seniorov, zdravotne postihnutých, rodiny, ktorí sa ocitli v zložitej životnej a sociálnej situácii.

Ďakujeme všetkým cirkevným zborom ECAV, strediskám Evanjelickej diakonie, obetavým dobrovoľníkom, ktorí v obchodných prevádzkach TESCO zbierali zakúpený tovar. Hodnota vyzbieraného tovaru prostredníctvom Evanjelickej diakonie činí tento rok celkovo 48 554 € a celková hmotnosť darovaného tovaru predstavuje 32 281 kg.

Naše poďakovanie patrí všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí sa podelili so svojimi finančnými prostriedkami a do nákupných vozíkov pridali tovar, ktorý poslúži jednotlivcom i rodinám.

Ďakujeme!
 
Jana Gasperová
Referát Public relations a Fundraising ÚED